Czarter Jachtów Motorowych

cO NAS WYRÓŻNIA?

Wysoka ocena w rankingu Google Maps Moja Firma. Indywidualne podejście do każdego klienta.

Wszystkie jachty motorowe, które czarterujemy są zbudowane w najwyższej wersji wyposażenia oraz z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Posiadają ekonomiczne silniki, które przy spokojnym płynięciu zużywają ok 3 l paliwa na godzinę. Wypożycz jacht motorowy i zwiedzaj przepiękne Mazury podczas wyczekanego urlopu. Zaufaj doświadczonej firmie z 18 letnim doświadczeniem w branży czarteru i obsługi jachtów motorowych na Mazurach.

JACHTY MOTOROWE, KTÓRE MOŻESZ U NAS WYNAJĄĆ

FUTURA 36 HIGH LINE
Port Sztynort
6-8 osób
Silnik Diesel 45 KM
od 800 PLN /doba
Więcej informacji
NAUTIKA 1000 SOLEY
Port Sztynort
6-8 osób
Silnik Diesel 30 KM
od 700 PLN /doba
Więcej informacji
NAUTIKA 830 S
Port Sztynort
4-6 osób
Silnik Yamaha 25 KM Power Trym
od 350 PLN /doba
Więcej informacji
NEXUS 870 REVO
Port Sztynort
46 osób
Silnik Mercury 25 KM
od 400 PLN /doba
Więcej informacji
STILLO 30
Port Neptun Giżycko
6-8 osób
Silnik Diesel 45 KM
od 650 PLN /doba
Więcej informacji
FUTURA 860
Port Ognisty Ptak Ogonki
6-8 osób
Silnik Diesel 33 KM
od 800 PLN /doba
Więcej informacji

jak najlepiej zarezerwować jacht motorowy?DLACZEGO U NAS?

Skontaktuj się z nami poprzez @ lub telefon, ponieważ…

 • Warto rezerwować jachty motorowe z dużym wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że uda nam się wynająć wybrany jacht w dogodnym terminie.
 • Dajemy zniżki dla doświadczonych motorowodniaków.
 • Posiadamy sprawdzoną w praktyce wiedzę, którą chętnie się podzielimy.
 • Oferujemy serwis na szlaku oraz infolinia podczas trwania Twojego rejsu jachtem motorowym.
 • Oferujemy dodatkowe szkolenie, na jachcie motorowym, który planujesz wyczarterować (ustalane indywidualnie – koszt, czas trwania).
 • Wyruszysz z bardzo bezpiecznego i wygodnego portu macierzystego.
 • Mieszkamy na Mazurach, niedaleko Wielkiego Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich i trzymamy rękę na pulsie. Specjalnie dla Ciebie opisujemy na blogu, to , co ważne, interesujące czy nawet intrygujące. Zachęcamy do kontaktu, jeśli interesuje Cię jakiś temat, postaramy się pomóc. Może nawet uda się na ten temat napisać jakiś artykuł, który dopomoże innym użytkownikom i najemcom jachtów motorowych. Zapraszamy!

Czarter jachtów motorowych na Mazurach – co warto wiedzieć?


Lubisz słońce i wodę? A może wędkujesz lub poszukujesz odpoczynku od pracy i chcesz zintegrować się z rodziną bądź przyjaciółmi? Bardzo dobrze trafiłeś – mamy w ofercie bogato wyposażone i komfortowe houseboaty bez uprawnień. Nasza flota to jachty nasze i jachty partnerów, z którymi współpracujemy. Jachty motorowe, które posiadamy są bardzo bogato wyposażone: znajduje się na nich lodówka, sprzęt audio, ogrzewanie, stery strumieniowe, zapinane namioty cabrio i wiele innych. Zapewniamy krótkie szkolenie przed wypłynięciem, oferujemy Państwu pomoc i wsparcie w trakcie trwania rejsu. Nasze czartery to bezpieczeństwo i udany urlop.

Czarter jachtów motorowych bez patentu – przepisy

Jeszcze całkiem niedawno czarter bez patentu oznaczał właściwie całkowity brak możliwości zwiedzania Mazur od strony wody. No chyba, że braliśmy pod uwagę wypożyczenie kajaka czy roweru wodnego. Jednak z roku na roku coraz więcej osób chciało zamienić wypoczynek w hotelu na czarter jachtów. Po zmianie prawa nastąpiła możliwość wypożyczania zarówno łodzi motorowych jak i żaglowych, całkowicie bez patentu. Wszyscy Ci, którzy mają ochotę popływać na żaglach lub na silniku mogą skorzystać z tego typu możliwości, pod pewnymi jednak warunkami. Zgodnie z Rozporządzeniem ministra sportu z dnia 30 kwietnia 2013 na wodach śródlądowych można poruszać się jachtem żaglowym, którego długość kadłuba nie przekracza 7.5 metra. Polecam Ci sprawdzenie, jakie wymagania trzeba spełnić, by legalnie pływać łodzią.

Jeśli natomiast chodzi o wynajmowanie jachtów motorowych bez patentu, również istnieje taka możliwość. W takim wypadku musi być spełniony jeden z dwóch warunków:

 • konstrukcja/waga/wielkość jachtu sprawia, że jacht motorowy nie jest w stanie przekroczyć prędkości 15 km/h. Zatem długości kadłuba dowolne.
 • jacht motorowy o mocy silnika nie przekraczającej 13 KM

Jacht bez patentu Mazury – prawdziwa rewolucja na Wielkich jeziorach!

Zmiana przepisów związanych z wynajmowaniem łodzi motorowych bez patentu zrewolucjonizowała rynek. Czarter jachtów motorowych na Mazurach stał się w ostatnich latach bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu. Z jednej strony zdecydowanie ułatwiono dostęp do wynajęcia jachtu motorowego, z drugiej zaś strony powstał pewien problem w rozumieniu wszechobecnej reklamy na wynajmowanie łodzi motorowej bez patentu. Bardzo wiele osób czarter bez patentu utożsamia z czarterem bez jakiejkolwiek wiedzy i umiejętności. Takie osoby stawiają pomiędzy tymi dwoma wyrażeniami znak równości. Według nas jest to bardzo krzywdzące dla całej branży jak i dla użytkowników akwenu. Branża notuje niespotykane szkody w sprzęcie, użytkownicy szlaku narażani są coraz częściej na prawdziwe niebezpieczeństwo ze strony totalnie niedoświadczonych osób, które postanowiły wynająć na swój pierwszy w życiu pobyt na wodzie bardzo luksusowe i duże łodzie motorowe. Efekty czarteru bez patentu i bez jakiejkolwiek wiedzy oraz doświadczenia, widoczne są szczególnie w portach, przy cumowaniu.

Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że naprawdę nie wiele trzeba, aby wynająć taki jacht, nawet bez wcześniejszego doświadczenia i bez patentu oczywiście.

 • wynajmij jacht średniej lub małej wielkości, max do 8 m, lub delikatnie powyżej ( Nautika 830, Nexus Revo 870 sprawdzą się idealnie)
 • zamów szkolenie płatne 2-3 godziny. Te opowieści ze stron reklamujących nachalnie czarter bez licencji, że krótkie szkolonko, bezpłatne przed rejsem zdecydowanie wystarczy, polecam włożyć między bajki.
 • na pierwszy dzień rejsu wynajmij sternika i pływaj pod jego okiem. Ćwicz przede wszystkim manewry portowe, a nie do przodu po jeziorze- to każdy potrafi.
 • zanim wypłyniesz samodzielnie, przeszkól załogę i rozdziel zadania. Niech każdy wie, za co odpowiada przy cumowaniu czy wychodzeniu z portu. Żeby nie było paniki w sytuacjach, kiedy dzielą Cię sekundy od zetknięcia z jakąś przeszkodą.

Jakie wyposażenie znajduje się na jachtach bez uprawnień?

Wszystkie jachty, które Ci proponujemy do wynajęcia bez uprawnień, są w bardzo bogatej wersji wyposażenia. Każdy posiada toaletę typu morskiego z maceratorem i zbiornikiem na fekalia. Do dyspozycji gości pozostawiamy również kuchnie wyposażone w pełne zestawy naczyń i akcesoriów kuchennych (różne kieliszki oraz szklanki do whisky też się tam znajdą  Na naszych jednostkach są prysznice, ciepła woda i ogrzewanie oraz materace zewnętrzne umożliwiające wygodniejsze opalanie.

Czarter jachtów motorowych bez patentu a bezpieczeństwo

Jachty motorowe Mazury- ceny

Jedną z podstawowych kwestii wpływających na cenę wynajmu jachtu motorowego, jest termin, kiedy decydujemy się na czarter . Najdroższym terminem , często nawet bardziej kosztownym niż środek sezonu (czyli przełom lipca i sierpnia), jest weekend gdy wypada Boże Ciało. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że otwierająca sezon majówka (01-03 maja), w ostatnich latach mocno straciła na popularności. Pogoda jest jeszcze wtedy kapryśna- można trafić zarówno na śnieg jak i na upał. Zatem biorąc powyższe pod uwagę, czarter jachtu motorowego w okresie Bożego Ciała, wydaje się mniej ryzykowny. Boże Ciało to pierwszy wydłużony weekend, kiedy można liczyć już na względne ciepło. Niestety, jest to tak popularny okres, że ilość chętnych na czarter jest tak duża, że znacznie przewyższa ilość jachtów. Efekt – wysokie ceny. Najniższe ceny, jakie można wynegocjować na czarter jachtów motorowych na Mazurach są w maju i we wrześniu. Szczególnie, jeśli decydujemy się na wynajem tygodniowy. W czerwcu ceny jachtów motorowych rosną, by osiągnąć najwyższy poziom w lipcu i sierpniu.

Wersja i typ jachtu motorowego

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem kształtującym cenę za czarter jachtów motorowych na Mazurach jest typ jednostki, którą decydujemy się wynająć oraz wersja, którą wybieramy. Jeśli jest to np wersja prestige czy exclusive i w dodatku flybridge ;-)…to raczej musimy złapać się na chwilę za portfel. Zdarza się, że ten sam typ jachtu motorowego przeznaczonego do czarterów, różni się ceną nawet o 100 zł za dobę! Zatem nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o ceny wynajmu jachtów motorowych. Wiele zależy tu od umiejscowienia w kalendarzu jak i od typu jachtu, jaki wybieramy na czarter.Warto sprawdzać oferty typu last minute, bo dzięki temu można upolować naprawdę dobre okazje. Motorowe Mazury– zmiana zwyczajów i upodobań urlopowych. W ostatnich latach na Mazurach bardzo dużą popularnością cieszy się urlopowanie w tak zwanym „ruchu”, a nie stacjonarnie. Turyści wolą wynająć motorówki zamiast spędzać urlop w domkach czy hotelu. Co więcej, wielu żeglarzy wybiera czarter jachtu motorowego zamiast żaglowego, ponieważ na przykład chce bezstresowo popływać z małymi dziećmi bądź osobami starszymi. Najbardziej popularne jachty motorowe na Mazurach to: Delphia Nautika 1000 Soley, Nautika 830 Soley, River Boat 26, Nexus 850 i 870, AM 780, Futura 36, Nautika 1000 ,Albatros 623, Nautika Platinium 989, Courier 970, Janmor 700, Nautika 1300, Futura 860, Laguna 700 Cruiser, 900 Janmor, Futura 40 Flybridge. Wynajem jachtów motorowych na Mazurach – rozwiązanie problemu dla wypoczywających z małymi dziećmi. Klienci, którym albo zmieniła się sytuacja życiowa (np. pojawienie się małych dzieci), albo po prostu chcą popływać trochę „ na leniucha” i z ukochanych żagli przesiadają się okazjonalnie na jacht typu np. Nautika 1000. Dlatego wraz ze wzrostem ilości gości, których obsługujemy w sezonie, pojawiało się wiele pytań o możliwość czarteru jakiegoś jachtu spacerowego. Zaczęliśmy od zakupu i testowania jachtu motorowego Nautika 1000 Soley.